هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو HTC Vive

هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو HTC Vive

قیمت: 5900.000 تومان

به همراه 75 بازی اختصاصی به ارزش بیش از 3 میلیون تومان (بصورت رایگان)

همراه با نصب و راه اندازی و آموزش رایگان

به جرأت می‌توان گفت هدست واقعیت مجازی HTC Vive که با همکاری دو کمپانی HTC و Valve تولید شده در دنیای واقعیت مجازی بهترین محصول عرضه شده می‌باشد. این هدست VR برخلاف هدست‌های ارزان‌قیمت برای پلت‌فرم گوشی طراحی نشده و کیفیت آن با هدست‌های وابسته به گوشی قابل مقایسه نیست.

سه هدست HTC Vive، سونی PSVR و Oculus Rift تنها گزینه‌های خرید عینک واقعیت مجازی بالارده در دنیا محسوب می‌شوند که هر سه با صفحه‌نمایش‌های اختصاصی طراحی شده‌اند. اما ساز و کار هدست اچ‌تی‌سی با دو محصول دیگر تفاوت اساسی دارد. طراحان این هدست برای ردگیری حرکات کاربر فقط به یک دوربین چند سنسوره کفایت نکردند و از دو باکس که هر کدام در برگیرنده 37 سنسور لیزری می‌باشند استفاده کرده‌اند. بدین ترتیب با قرارگیری این دو باکس در دو گوشه محیطی که کاربر در آن قرار دارد، کوچکترین حرکات کاربر قابل ردگیری می‌باشد. فضای 4.5×4.5 متر محیطی است که این دو باکس بدون هیچ مشکلی می‌توانند به ردگیری حرکات کاربران بپردازند.

علاوه بر هدست و ردگیرهای آن، دو کنترلر اختصاصی نیز برای این هدست طراحی شده که حاوی دکمه‌ها، صفحه Track-Pad و دسته‌های حساس به میزان فشار می‌باشند. کیفیت نمایش تصاویر از دیگر نکات قوت این هدست محسوب می‌شود. این هدست دارای دو صفحه‌نمایش با رزولوشن تصویر 1200×1080 می‌باشد که روی هر رفته رزولوشن 1200×2160 را برای نمایش تصویر ارایه می‌کنند. زاویه دید لنزهای بکار گرفته شده نیز برابر با 110 درجه می‌باشد. 555 گرم وزن این هدست می‌باشد که این وزن شاید برای استفاده‌های طولانی مدت کمی مشکل ساز شود.

 

اگر نگاهی کلی به ظاهر اچ‌تی‌سی وایو داشته باشیم تفاوت فاحشی بین این هدست و سایر هدست‌های واقعیت مجازی مشاهده نخواهیم کرد. اما با نگاه دقیق می‌توان متوجه تفاوت‌های کوچکی شد؛ بدنه‌ این هدست از پلاستیک مشکی و مات ساخته شده و در قسمت جلوی آن نیز تورفتگی‌هایی وجود دارد. وزن هدست کاملا سبک است و پوشیدن یا برداشتن آن از سر به راحتی انجام می‌گیرد. وجود کش‌های پهن و چسب‌های قابل تنظیم نیز کمک می‌کند تا قرارگیری هدست روی سرهای بزرگ و کوچک بی دردسر باشد. سیم‌های اچ‌تی‌سی وایو به شکل مطلوبی از بالای هدست عبور کرده‌اند و در هنگام استفاده از آن، پشت سر فرد قرار می‌گیرند و مشکلی را برای حرکت او به وجود نمی‌آورند. همچنین قسمت چشمی دستگاه به صورت هماهنگ با فیزیک صورت انسان طراحی شده تا در صورت استفاده طولانی مدت نیز باعث خستگی و یا احساس درد در ناحیه اطراف چشم‌ها نشود.

کیفیت مسحور کننده، تجربه چند بعدی

Vive ، شبه واقعی ترین تجربه در واقعیت های مجازی را ارائه می‌دهد، و در یک چشم به هم زدن شما را به دنیای دیگری می‌برد.HTC و Valve سیستم ابعاد سنجی یک اتاق کامل با زاویه دید ۳۶۰ درجه را برای دستگاه کنترلر معرفی کرده اند، تا شما بتوانید از جایتان بلند شوید، در اطراف بچرخید و فضای واقعیت مجازی اطراف خود را کشف کنید و در عین حال هر شئ را از زوایای مختلف بررسی کنید و با محیط مجازی اطرافتان ارتباط کامل تری برقرار کنید. این هدست برای رسیدن به مرحله جدیدی از کارایی، به بالاترین کیفیت های گرافیکی، ۹۰ فریم در ثانیه با حفظ کیفیت صدا، مجهز است.

همچنین HTC یک دستگاه کنترل VR ، HTC VR Controller ، را معرفی خواهد کرد تا شما با محیط واقعیت مجازی خود احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید. در هر بسته HTC VR Controller یک جفت کنترلر بی سیم خواهد بود و به گونه ای طراحی می‌شوند که تطابق پذیری بالایی داشته باشند و با نمونه های وسیعی از تکنولوژی واقعیت مجازی کار کنند. HTC VR Controller بر خلاف نمونه های رایج دسته کنترل بازی، ساده بوده و کار کردن با آن راحت است تا هر کسی به بهترین نحو از آن استفاده کند.

بازی های کامپیوتری و حتی فراتر

در حالیکه خلق تجربه های هیجان انگیز مهمترین اصل در دنیای واقعیت مجازی است، پتانسیل های بازی های کامپیوتری هم نامحدود اند.HTC و Valve برای درک جشم اندازی وسیع تر در واقعیت مجازی VR متعهد شده اند و این امر را فرصت مناسبی برای دگرگون کردن تجربیات روزمره میدانند. سفر، شرکت در یک بازی، دیدار های دوستانه، و یا حتی خرید کردن دیگر مانند گذشته نخواهد بود. برای تبدیل این چشم‌انداز به حقیقت، دو شرکت در حال حاضر در حال همکاری با برند های مصرف کننده پیشرو از جمله: Google, HBO, Lionsgate, National Place Museum است.

 

 

بررسی هدست HTC Vive:

HTC Vive جزو عینک‌هایی است که با اتصال به یک کامپیوتر قدرت خود را نمایان می‌کند. حسگرها و کنترلرهایی که در این محصول گنجانده‌ شده است در نوع خود بی‌نظیر و در هیچ دستگاه دیگری مشاهده نمی‌شود.

محصول درون جعبه‌ای بزرگ و کاملاً شیک قرار داده‌شده بود که هنگام باز کردن آن متوجه شدیم با یکی از بی‌نظیرترین محصولات دیجیتال و در نوع خود هدست واقعیت مجازی که نمونه آن در هیچ محصول دیگری یافت نمی‌شود، روبرو هستیم. درون این جعبه یک عدد عینک واقعیت مجازی، یک Link Box، دو عدد دسته یا کنترلر Vive Controller و دو عدد Base Station را مشاهده میکنیم.

عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو:

در اطراف عینک سنسورهای حرکتی و لنز دوربین در پایین که وظیفه نشان دادن محیط را بر عهده دارد کار را برای ما آسان‌تر کرده است تا هنگام استفاده از Vive نیازی نباشد برای مشاهده اطراف دستگاه را از روی چشمان خود برداریم.

در کنار هدست دستگیره‌ای برای تنظیم فاصله بین دو عدسی نیز قرار داده‌شده است که بتوانید آن را کاملاً با مرکز چشمان خود هماهنگ کنید. داخل محصول و دقیقاً میان دو عدسی، یک سنسور مجاورت تعبیه‌شده است که برخی از حرکات توسط این سنسور تشخیص و اعمال می‌شوند.

رابط Link Box:

قطعه ی بعدی لینک باکس است که به‌عنوان یک مبدل میان HTC Vive و کامپیوتر کاربرد دارد، در یک‌طرف آن کابلهای عینک واقعیت مجازی و در طرف دیگر کابل اتصال HDMI، USB و آداپتور برق قرارگرفته است.

دسته ها یا کنترلرها Vive Contoroller:

دو عدد کنترلر با تعداد زیادی سنسور که توسط Base Station ها ردیابی می‌شوند در دستان شما قرارگرفته و مهم‌ترین نقش در کنترل بازی را ایفا می‌کنند. با کنترلرها که به‌عنوان دسته بازی شناخته می‌شوند می‌توانید حرکت کنید، ضربه بزنید، انتخاب کنید و یا هر عملیات دیگری را انجام دهید.

دو عدد بند نخی برای نگه‌داری بیشتر کنترلرها تعبیه‌شده‌اند تا با متصل کردن آن‌ها به دستان خود از افتادن ناگهانی آن‌ها جلوگیری به عمل بیاید.

سنسورها Base Station:

دو عدد Base Station که در گوشه اتاق نصب می شوند با کنترلرها ارتباط برقرار کرده و سیگنال‌ها را به دستگاه اصلی می‌فرستند. به همین دلیل این سنسورها باید در محلی نصب شوند که دارای زاویه دید کافی و حداکثر فاصله میان آندو 5 متر باشد.

 

حداقل مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای استفاده از هدست اچ تی سی وایو:

 • Graphics processor: Nvidia GeForce GTX970, or AMD Radeon R9 290 equivalent or greater
 • CPU: Intel i5-4590 or AMD FX 8350 equivalent or greater
 • RAM: At least 4GB
 • Video output: HDMI 1.4 or DisplayPort 1.2 or newer
 • USB port: One USB 2.0 or greater
 • Operating system: Windows 7 SP1 or newer

 

مشخصات سخت افزاری ایده آل برای استفاده از هدست اچ تی سی وایو:

 • Graphics processor: Nvidia GeForce GTX1080, or AMD Radeon R9 390x
 • CPU: Intel i7
 • RAM: 16GB
 • Video output: HDMI 1.4 or DisplayPort 1.2 or newer
 • USB port: One USB 3.1
 • Operating system: Windows 10

 

 • دیدگاه‌ها28
 1. nava گفت:

  سلام و عرض ادب
  دو سوال دارم
  1- این دستگاه با لب تاپ های ایسوس سری G مخصوص گیم با رم 16 وگرافیک 960 و هارد ssd مشکل نداره؟
  2- آیا این دستگاه دست دوم و ارزانتر هم دارد؟
  ممنون

  • ادمین گفت:

   سلام.
   1. حداقل گرافیک مورد نیاز برای این هدست گرافیک 970 هست و پایینتر اصلا جواب نمیده.
   2. برای دست دوم با شماره تلفن 09124206102 تماس بگیرید

 2. Mehdi گفت:

  سلام من ٢ تا از اين دستگاه دارم. چطور ميتونم تري يه محيط ٤٠ متري نصبشون كنم كه روي هم سنسورها نويد نندازن؟

 3. كيوان گفت:

  أيا امكان دارد بدون بازي دستگاه را بخرم و بازيهايش را خودم انتخاب وخريداري نمايم
  اگر امكان دارد قيمت بدون بازي چقدر است

 4. حمید گفت:

  سلام حداکثر سیستم مورد نیاز قیمتش چقدر در میاد?

 5. امیر گفت:

  سلام سیستم من
  Gtx960
  i7
  Ram 12
  ساپورت نمیکنه؟!

 6. Arian گفت:

  سلام قیمت این چنده؟؟

 7. mobin.manafi گفت:

  سلام من خریدمش بازیاشو بجز استیم از کجا بردارم
  ممنون

 8. امیر گفت:

  سلام . از همین هدست ها برای پی سی ، ارزون ترین مدلش چیه و قیمتش چنده ؟؟

 9. علی گفت:

  سلام قصد خرید دارم و ی سوال که خواهشا پاسخ بدید . رم ۸ دارم گرافیک ۴ سیستم هم لبتاب . ایسوز . ایا به سیستم من میخوره . بعد میشه باهاش بازی های pc انجام داد یا بازی خواص داره . اگه داره از کجا میشه تحیه کرد .بعد کار های نصب راه اندازیشو انجام میدید لطفا پاسخ بدید .

 10. محمد گفت:

  سلام با سیستم راحت کانکت میشه یا درد سر داره بعد سیستمم لبتاب گرافیک ۴ رم ۸ میخوره به سیستمم بعد چه نوع بازی هایی میشه باهاش بازی کرد تو چه سبکی چند نمونه معرفی کنید ایا میشه بازی خود کامپوتر باهاش انجام داد با تشکر از سایت خوبتون .

 11. محمد حسین گفت:

  سلام من می خوام یک هدست واقعیت مجازی بخرم که بتونم بازی های مخصوص vave رو در استیم بازی کنم میخواستم بدونم محصولی است که بشود بازی های مخصوص استیم را بازی کرد یا نه ؟
  با تشکر

 12. امیر عباس گفت:

  این عینک کی وارد بازار ایران می شود قیمتش چه قدر است و چه بازی هایی دارد

  • علی گفت:

   بستگی به میزان استقبال (تعداد وارد کردن) داره.احتمال زیاد به خاطر قیمت بالاش زیاد استقبال نشه ،چون 800 دلار هستش و نیاز به سیستم قوی هم داره و خیلی ها هم هنوز باهاش آشنا نیستند و یا وی آر رو چیز خاص و جالبی نمی دونند!!!
   قیمتش 4 ملیون به بالا خواهد بود.

 13. امیر عباس گفت:

  ببخشید این عینک که وارد بازار ایران می شود و چه بازی هایی دارد

 14. ermia گفت:

  سلام قیمتش چنده

 15. احمدرضا گفت:

  سلام یه سوال داشتم
  برای دیدن فیلم ایا میشه از این عینک ها استفاده کرد؟

 16. عاشق کیفیت گفت:

  سلام مشخصات حداقل pcکه میخواد چیه خیلی ضروری هست .ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *